You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Váš nákupní košík je prázdný!

Doporučení

Vážení vinaři, vinohradníci, agronomové,           9.04.2024 

 

Nastala doba s bleskovým nástupem vegetace. Poměrně prozatím teplý vstup jara nás dohnal až do situace, kdy nyní 9.4. máme někde narašené včelky, někde již první listy.

 

Z naší strany doporučujeme aplikaci sirnatých postřiků (nedodáváme): např. Solfernus – proti potlačení škodlivých roztočů.

 

Jelikož netušíme, jak skokově bude pokračovat vegetace, doporučuji již vzít v potaz přípravu na první postřikovou jíchu s produkty BIOKA – což bude rozhodně BorOil.

 

BorOil je potřeba aplikovat včas, aby mohlo co největší množství molekul projít buněčnou stěnou do rostliny. Produkt má za primární úkol správný odkvět ve vinici, zároveň působí i jako smáčedlo a má prokazatelný fungicidní účinek na padlí.

 

Berte prosím v potaz, že pokud proběhne odkvět ve vyšších teplotách, zkrátí se celkový čas opýlení a může pak následně dojít i ke špatnému odkvětu na vinicích, které nejsou problematické! O to víc bude bór potřeba.

 

S touto situací se potkáváme ve vinohradnické historii poprvé, nelze proto předpokládat, jaký průběh kvetení nastane. Nicméně fenomén pršení do květu je tady několik let, nesmíme tedy opomenout i tuto možnou variantu.